מי אנחנו

דע - נובו ישראל

גישה לחדשנות

חברת “דע-נובו ישראל” הוקמה כדי להנגיש את החדשנות והמדע, לחשוף את הקהילה למדע, ליצור דרכים להפיכת החדשנות והמדע לנגישים לציבור הרחב, ולעודד סקרנות ויזמות בכל שכבות הגיל בקהילה.
חברת “דע-נובו ישראל” מדגישה במיוחד את חשיבות הנחלת המדע והחדשנות , תוך טיפוח הסקרנות והיזמות, בעיקר בגילאים הצעירים של כיתות בית הספר היסודי.
חברת “דע-נובו ישראל” מציעה מגוון מערכים המותאמים לתלמידים בתי הספר היסודיים, והמשתלבים במערכת הלימודים של לימודי המדעים בכיתות אילו. המערכים מועברים ע”י מדריכים מקצועיים ומנוסים ורובם ככולם משתמשים בגישת “הוראת מדעים מפעילה״, שבמרכזה עומד עקרון הלמידה ההתנסותית. גישה זו תורמת לפיתוח מיומנויות קוגניטיביות ומוטוריות בתלמידים תוך הוראת התכנים המדעיים. מגוון המיומנויות הנרכש כולל ארגון עצמים, זמן ומרחב, אימון המוטוריקה הגסה והעדינה, תוך כדי פיתוח הסקרנות ,הלמידה העצמאית והיוזמה העצמית. כל מפגש מוקדש לנושא מסוים וכולל הסברים חווייתיים, והתנסות מעשית .

הדרכות הטובות ביותר

⦁ אנו ב”דע – נובו ישראל” דוגלים בקניית כלים יצירתייים לתלמידיכם לצורך למידה משמעותית.
⦁ אנו מאמינים כי הבנה של אלמנטים מורכבים בחיינו מתגבשת באמצעות הנגשת עקרונות המדע יחד עם הסברים מוחשיים, יצירתיים ואינטואיטיביים.
⦁ אנו מחנכים ליזמות, חדשנות קיימות ומעודדים חשיבה פרו-אקטיבית בקרב ילדיכם.
⦁ אנו רואים בתוכנית לימודים זו שליחות אישית למען פיתוח דור העתיד של תלמידי בית ספריכם בחזית המדע בישראל.

היזמים

ד"ר רויטל דבדבני

ד"ר רויטל דבדבני בעלת ידע מדעי נרחב בתחומי מדע מגוונים, וכן ניסיון של מעל 30 שנה בתחומי החינוך המדעי, הדרכות מדעיות, וכן ניהול מוזאון המדע של מכון ויצמן למדע. רויטל היא בעלת התארים מוסמך ודוקטור בתחום הנוירו-ביולוגיה ממכון וויצמן, בתר -דוקטורט מאוניברסיטת ראטגרס בארה“ב ותואר שני במנהל עסקים. רויטל בעלת מומחיות של מעל 25 שנה בנושא מחקר ופיתוח של טיפולים תרופתיים ומכשור רפואי בהתוויות רפואיות מגוונות. היא בעלת ניסיון משמעותי בניהול מו“פ בחברות הזנק ביוטכנולוגיות וזאת בנוסף לפעילות אקדמית של 14 שנים כמרצה במחלקה להנדסת ביוטכנולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון. רויטל משמשת כיום כסמנכ"לית במשרד לעריכת פטנטים ומלווה חברות ויזמים בתחום הקניין הרוחני.

עמית ירון

עמית ירון הוא בעל ניסיון של מעל 15 שנה בהדרכות מגוונות: מדריך בכיר לשעבר במוזאון המדע של מכון ויצמן למדע, מנטור בתוכנית יזמים צעירים ומנהל כנס יזמים. שחקן קומיקאי ומפתח תוכניות מדעיות לילדים. עמית הוא בוגר תואר משולב במנהל עסקים, חשבונאות וחממת היזמות Novus עמית משמש כיום במבקר חקירתי במשרד רואי חשבון.

מנהל האתר

עומר שרון

עומר שרון בעל ידע רב בעולם מדעי המחשב וניסיון של מעל 10 שנה בתחום.
בעברו הצבאי, היה אחראי על מעבדת מחשוב מבצעית של חיל האוויר, וקידם פרוייקטים אסטרטגיים רבים.
כיום, משמש עומר כמנהל ומטמיע מערכות, מפתח סקריפטים ואלגוריתמים, ומפתח אתרים (בדגש על צד לקוח).